Choć dbanie o skórę twarzy wydaje się być sprawą prostą i oczywistą to okazuje się jednak, że bardzo często popełniamy przy tej czynności błędy, które uwidaczniają się w postaci różnych problemów z cerą. Najczęściej dotyczą one suchej i ściągniętej skóry albo tłustej z wypryskami. Jest kilka podstawowych błędów, które popełniamy przy pielęgnacji twarzy – warto im się przyjrzeć, by je wyeliminować i cieszyć się zdrową, piękną cerą.

Nieodpowiednie kosmetyki

Najczęstszym błędem jest zły dobór kosmetyków, wynikający z nieznajomości swojej skóry. Dlatego używamy zbyt wysuszających kremów do skóry suchej i wrażliwej albo zbyt tłustych, które zatykają pory w przypadku skóry tłustej. Świadomy wybór kosmetyków do twarzy to podstawa.

Warto również pamiętać o tym, że kremy regularnie przez nas stosowane, powinny zawierać filtr ochronny, dzięki temu opóźnimy starzenie się skóry i zabezpieczymy ją przed pojawieniem się przebarwień słonecznych.

Maseczki, peelingi – warto o nich pamiętać

Każdy rodzaj skór potrzebuje peelingów i maseczek, ważne jednak, aby dobierać je, tak jak w przypadku kremu do twarzy, zgonie z typem skóry. Jeśli nie wiesz, który peeling jest dla ciebie (ten drobno- lub gruboziarnisty czy enzymatyczny) warto skorzystać z porady kosmetyczki, która przeprowadzi badanie twojej skóry i pomoże odpowiednio dobrać kosmetyki.

Mycie twarzy wodą z mydłem – zapomnij!

Nigdy nie wolno myć twarzy wodą z mydłem. Powoduje to wysuszenie i podrażnienie skóry suchej, a w przypadku skóry tłustej prowadzi do wzmożonej produkcji sebum. Do przemywania twarzy należy używać płynów mineralnych, mleczka i toników. Dzięki temu utrzymasz odpadnie pH skóry.

Odpowiednia aplikacja kosmetyków

Dla skóry twarzy ważne są nie tylko kosmetyki, ale również to jak są nakładane. Nie wolno naciągać skóry ani wcierać w nią nadmiaru kosmetyków. Należy obchodzić się z nią delikatnie. Oklepywanie jej i szarpanie powoduje wyłącznie podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry.

Odpowiednia kosmetyka twarzy to podstawa, by móc cieszyć się jej pięknym wyglądem. Najlepiej postawić na ekologiczne produkty, pozbawione sztucznych bartników i parabenów. Warto dbać o nią z należytą starannością, bo jest naszą wizytówką.

Sprawdź ranking kremów do twarzy na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/72/ranking-top-5-kremow-z-filtrem-do-twarzy